Izbično online

  • Povećaj slova
  • Resetiraj
  • Smanji slova

Velika prvosvibanjska proslava u Izbičnu uz obilježavanje 100 godina od osnutka župe

E-mail Ispis

100 godina zupe izbicno 1aOvogodišnji 1. svibnja, dan kada župljani Izbična proslavljaju svetkovinu sv. Josipa Radnika, zaštitnika župe, obilježen je na poseban način proslavom 100 godina osnutka župe. Ovaj značajan jubilej obilježen je na poseban način, a lijepo vrijeme pridonijelo je velikom odazivu župljana, rodbine i prijatelja.

Službeni program započeo je svečanom procesijom nošenja kipa sv. Josipa Radnika, zaštitnika župe, molitvom i paljenjem svijeća kod spomen obilježja poginulima u Drugom svjetskom i Domovinskom ratu.

Nakon procesije misno slavlje nastavljeno je u crkvi gdje je biskup Ratko Perić, uz koncelebraciju župnika i ostalih svećenika, predvodio sv. misu.  Uz misno slavlje dodijeljeni su i sv. sakramenti za petero krizmanika i troje prvopričesnika naše župe.

U svojoj propovijedi biskup Perić osvrnuo se na važnost i značaj sv. Josipa Radnika, govoreći o njemu kao najznačajnijem svecu u katoličkoj crkvi te tako i o značaju svetkovine i štovanja sv. Josipa Radnika u župama u kojima se proslavlja i obilježava.

Nakon sv. mise nastavljeno je zajedničko druženje ispred župne crkve gdje je organiziran kulturno-zabavni program, uz jelo i piće. Pored središnje pozornice bila je izložena bista pok. fra Joze Bencuna, vrijedno djelo i spomen na prvog našeg župnika načinjeno rukama Vitomira Draškića.

Ovogodišnju, jubilarnu godinu, naša župa obilježava u nizu značajnih obljetnica. Pored 100 obljetnice župe, ove godine obilježava se i 20 godina Izbičijade te 70 godina mučeničke smrti Dragica Pavković.

Za sve ove obljetnice planiran je i poseban program obilježavanja a u pripremi je i dokumentarni film o župi koji će sadržavati cijeli niz zanimljivih i, brojnima, nepoznatih informacija o bogatoj povijesti župe.

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno 3

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno 36

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

100 godina zupe izbicno

Komentari (0)add comment

Napišite komentar
quote
bold
italicize
underline
strike
url
image
quote
quote
smile
wink
laugh
grin
angry
sad
shocked
cool
tongue
kiss
cry
Manje | Veće

security image
Upišite prikazane znakove


busy
 

Baner

HUMH WebBanner 300x250

Zadnji komentari:

Pokušaji podmetanja niza...
Psihijatrija, i to teza !
27/07/17 17:38 Više...
MATKO

Vlado i Iva Crnjac – Jo...
Najboljii
09/06/17 07:39 Više...
Britvica

Početak nastave u ZHŽ-u...
"zima zima e pa šta je ako je zima nije lav ne bo...
08/01/17 14:05 Više...
Britvicak-Pula

Baner

Vremenska
prognoza