U subotu, 14. srpnja, s početkom od 19 sati u klubu "Osmica" (u blizini Križa na mostu) u Širokom Brijegu, biti će održana Večer guslara i diplara. Inicijator i organizator ove manifestacije, Dragan Soldo – Mićanov, očekuje dolazak i sudjelovanje dvadesetak poznatih guslara i diplara s područja cijele Hercegovine.






Drugu večer Lige mjesnih zajednica Općine Široki Brijeg na sportskim terenima u Klancu odigrana su tri susreta. U zadnjoj utakmici večeri, u 22 sata, mladi sastav naše mjesne zajednice hrabro je odmjerio snage s iskusnom i favoriziranom ekipom mjesne zajednice Lijeva obala. U fer i korektnoj utakmici naši momci pokazali su dobru igru i sasvim ravnopravno se nosili s protivnikom, osobito u prvom poluvremenu.
Večeras u 20 sati na igralištu I i II Osnovne škole Široki Brijeg u Klancu, susretom između momčadi Kočerina i Biograca, započinje dvanaesta po redu Malonogometna liga mjesnih zajednica Općine Široki Brijeg, zasigurno najposjećenija sportska manifesticija u Širokim Brijegu, a i šire.
Ove godine na uzvisinama Oruge, u Gornjoj Britvici, obilježen je dvanaesti blagoslov polja za redom. Unatoč ovogodišnjem nes(p)retnom preklapanju datuma održavanja proslava i misa na okolnim područjima i svetištima, na Orugi nije izostalo onih vjernih pristaša proslave blagoslova polja i slavljenja mise upravo na ovom mjestu.
O poznatom događaju kada su zaustavljeni tenkovi JNA u mjestu Polog 1991. prošle godine snimljen je dokumentarni film. Kako bi bio dostupan široj publici ovih dana izašlo je i DVD izdanje filma koje možete kupiti na svim kioscima i policama Odeona, koji je inače i distributer filma. Film prikazuje hrabri otpor hercegovačkoga puka najezdi vojske tadašnje JNA na Pologu.
Na blagdan svetog Ivana Krstitelja, 24. lipnja, se u mjesnom groblju u Izbičnu upriličuje blagoslov polja. Ove je godine to bila nedjelja pa se unatoč visokim temperaturama u groblju našlo mnoštvo župljana, iseljenika i njihove rodbine.

