Župa Izbično

  • Povećaj slova
  • Resetiraj
  • Smanji slova
Dobro došli, Gost
Korisničko ime: Lozinka: Zapamti me
  • Strana:
  • 1

TEMA: Seoski turizam?

Seoski turizam? 21 sij 2009 02:11 #17

  • vjeko
  • ( Admin )
  • vjeko's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Poruka: 117
  • Karma: 16
Jesmo li mi sposobni osnovati seoski turizam?
:dry:
Posljednja izmjena: 21 sij 2009 02:15 od vjeko. Razlog: upitnik
Administrator je onemogućio javni pristup pisanju.

Odgovor:Seoski turizam? 21 sij 2009 04:21 #19

  • ured
  • ( Admin )
  • ured's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Ima ko je u ovoj zemlji zaduzen za istinu
  • Poruka: 149
  • Karma: 17
vjeko napisao:
Jesmo li mi sposobni osnovati seoski turizam?
:dry:
Ako nam pojedini uvale kamenolome prije toga onda vrlo teško:S
Ima ko je u ovoj zemlji zaduzen za istinu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanju.

Odgovor:Seoski turizam? 23 sij 2009 00:23 #28

  • malina
  • ( User )
  • malina's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Expert Boarder
  • prijatelji cesto mislim na vas
  • Poruka: 83
  • Karma: 7
pa ja uzivam skoro svaki dan u nasem seoskom turizmu
samo zatvorim oci da nevidim smece na ivan dragi kad prolazim
a ostalo prava uzivancija odmor za dusu i tijelo
Administrator je onemogućio javni pristup pisanju.

Odgovor:Seoski turizam? 23 sij 2009 02:20 #29

  • ured
  • ( Admin )
  • ured's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Ima ko je u ovoj zemlji zaduzen za istinu
  • Poruka: 149
  • Karma: 17
Dokle god budemo zatvarali oči pred bilo čim-nije dobro. A još gore, zatvorit oči i nastojat proći a ono kamen, zviz u glavu, sa obližnjih kamenoloma. Trudit ćemo se barem da nam to dalje ne diraju.
Ima ko je u ovoj zemlji zaduzen za istinu
Administrator je onemogućio javni pristup pisanju.

Odgovor:Seoski turizam? 23 sij 2009 15:48 #30

  • vjeko
  • ( Admin )
  • vjeko's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Poruka: 117
  • Karma: 16
A pokušalo se nešto riješiti u Ivan dragi sa onim tablama i orasima ali je to sada samo sjena onog pustog smeća i otpada.
Pojedinci nemaju ni "e" od onog ekološkog.
Zato bi trebali znati kome se obratiti kad nekog primjetimo da baca otpad i da se taj kazni tako da mora pokupiti to što je bacio i još platiti kaznu. Ali baš da odgovara za to e ne da ostane na prijavi.
A tko nas može u tome podržati osim policije?!
Administrator je onemogućio javni pristup pisanju.

Odgovor:Seoski turizam? 26 sij 2009 23:43 #38

  • Lasic
  • ( User )
  • Lasic's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 33
  • Karma: 3
zar ti vjeko mislis da narod moze nesto zabraniti kao sto je kamenolom samo ako su to lokalni mocnici skontali da naprave.
ja mislim da grjesis i nadam se da sam u krivu jer ja sam protiv bilo koje ne prirodne redje u izbicnu.
bolje bi bilo da dovedu vodu pa kad moze na bosnjakovo brdo miro kraljevic da dovede zasto ne i u izbicno.
u svijetu kriza nema plina nas to pogadja kao i africka plemena cisto nam svejedno u izbicnu nema ni vode ni interneta a kamo li plina ali zato trba otvoriti kamenolom pa ce vam pustiti intenet nesto popu telefona i smeca kad budu zbrinjavali nuklearni otpad mozda dodje i voda.zato ljudi svi na glasanje.a sto se tice seotskog turizma bio sam na takvim mjestima i po sloveniji i hrvatskoj u to treba uloziti pola onoga sto bi ulozili u kamenolom i to bi bilo deset puta bolje nego po hr i slo.
nikakvo to mudro slovo nije napraviti samo treba malo para i maste.da samo znate kako slovenci cjene svoju prirodu npr kad sam bio na soci na raftingu (tara sam jos pusio cigare)bacio sam cik u socu da ste vidili kako se slovenac naljutio na mene koda sam im minirao elektranu krsko a mi bi kamenolom.
Prilozi:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanju.

Odgovor:Seoski turizam? 27 sij 2009 00:33 #39

  • vjeko
  • ( Admin )
  • vjeko's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Poruka: 117
  • Karma: 16
Nije Lasić ovoliko napisao još od završetka škole - da se primjetiti.. Gramatičkih gešaka koliko god hoćeš ali sam skužio šta je htio reći. Svaka čast.:huh:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanju.

Odgovor:Seoski turizam? 27 sij 2009 00:46 #40

  • Lasic
  • ( User )
  • Lasic's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Junior Boarder
  • Poruka: 33
  • Karma: 3
bitno je da se razumjemo a ne ko politicari sve lijepo i istravno bez gramatickih oogesaka al malo ih ko skonta a ja lijepo i posteno mogu zivjeti i bez gramatike hehe
Prilozi:
Administrator je onemogućio javni pristup pisanju.

Odgovor:Seoski turizam? 27 sij 2009 05:07 #42

  • ured
  • ( Admin )
  • ured's Avatar
  • VAN MREŽE
  • Administrator
  • Ima ko je u ovoj zemlji zaduzen za istinu
  • Poruka: 149
  • Karma: 17
Ohoho...počelo se nešto odigravati i na forumu:)
To je ono što smo i očekivali. A, za svaku pohvalu rezon rasprave. Dakle, ne mora se nužno nikoga vrijeđati da bi se nešto svoje reklo i iskazalo. Osobno jesam protiv svakog narednog krnavljenja naše prirode i okoliša - ma o kojem dijelu župe se to radilo, a usput da malo pojasnimo za one koji, možda, nisu sasvim upućeni u situaciju. Smatram kako nam je i previše tih rušilačkih pohoda na ovo malo zdravog zavičaja a kamoli da se prodamo sada za koji kilometar asvaltiranog puta ili, što je još gore, da neko to čini "u ime" svog osobnog interesa. Mi koji ovdje obitavamo s pravom smijemo, možemo i moramo se boriti protiv toga i smatram kako se to može. Bitno je jedino da smo u tome jedinstveni.

Ono što nam se do sada događalo neka ostane za neku prošlost. Jedino se tako možemo oduprijeti tome, a poznato je da nam ovo ne žele nametnuti nikakvi moćnici iz Banja Luke, nikakvi moćnici iz Sarajeva... To nam žele nametnuti naši "moćnici", koji bi za "šaku dolara" i nuklearni otpad bili kadri ukopati u vlastito dvorište. Ja osobno ću nastojati svim legitimnim sredsvima i načinima to spriječiti, i može se to spriječiti, za razliku od nekih prošlih vremena. Ali, nije li već i ovo način i sredstvo da iskažemo (barem) svoje negodovanje oko toga.

Iskreno se nadam, i trudit ću se svim silama da do toga ne dođe, a o svim konkretnijim potezima onih drugih, koji ovo cijelo područje vide samo kao jedan lijepi kamenolom i osobni profit, poručujem da ovaj puta neće uspjeti.

Bravo za Vjekin prijedlog i Lasićev komentar na temu seoskog turizma. Reći ću samo kako sam ponosan na rafting u Glavatičevo (pri izvoru Neretve) i kako sam bio iznenađen reakcijom skipera, kada je jedan kolega bacio opušak u neokaljani dio Neretve. Ili, kako nam neka sklopka odmah upali čim se prijeđe granica neke zapadnoeuropske države. Nikome ne pada napamet baciti nešto kroz prozor ili deponirati na neku njihovu "Ivanjdragu". Zakon sve uredi - a dok naši političari ne pristupe nekom zakonskom rješenju bacat ćemo silne vreće smeća idalje oko sebe, jer, to nam nitko ne brani. Zasad.

Kroz ovo malo reportaže u slici, objavljene na našem portalu, prepoznali su je i razumjeli i mnogi drugi.
Nebrojeno ljudi zovu i dive se. Kažu, kako nisu imali pojma da se ovakve prirodne čari nalaze tako blizu i nadomak grada. Kadri smo, često, tražiti ono "nešto" tamo drugdje, u inozemstvu negdje - lakše nego spoznati da to sami imamo u svom dvorištu. Nažalost, i sam moram priznati kako sam ove čari spoznao tek nakon dugo godina, ali tako ponosan što sam ih upoznao.

Nitko, nikoga nije zamolio da priču s našeg portala prenese na neke svoje medije (premda mnoge od njih osobno poznajem) ali, ljudi su to prepoznali i uvidjeli i sami prenosili određene teme. Danas je uslijedila zamolba i poziv da se naša "foto priča" oko vode, uvrsti i u časopis Matice Široki Brijeg- Vitko. Do sada to nitko nije činio niti pokazao zanimanje. A koliko još toga imamo za otkriti i pokazati, samo bogda zdravlja.

S toga, poruka za sve one koji nemaju svojih vikendica i alternativnih smještaja u Širokom, na Risovcu. Kupresu i inim drugim mjestima - pokažimo se i stanimo u obranu ovo malo prirodne ljepote na koju jedino, na planeti, imamo pravo. Očuvati je kakvom je, a nikakvo pravo NITKO nema da nam je ikada više narušava.
Ima ko je u ovoj zemlji zaduzen za istinu
Posljednja izmjena: 27 sij 2009 13:41 od ured.
Administrator je onemogućio javni pristup pisanju.
  • Strana:
  • 1
Vrijeme prikaza stranice: 0.157 sekundi