Župa Izbično

• Povećaj slova
  • Resetiraj
  • Smanji slova

Malonogometni turnir "Crnač 2012": Unatoč većem broju postignutih golova MZ Izbično ipak poražena od Ljubotića rezultatom 2:3

E-mail Ispis PDF
turnir_crnac_nastup_1aDrugu večer odigravanja utakmica na jednom od najvećih malonogometnih turnira u Hercegovini, "Crnač 2012", odigrane su tri utakmice. U prvom susretu, u 19 i 15 sati, novoformirani tim naše mjesne zajednice, u svom prvom službenom dvoboju, odmjerio je snage sa iskusnom ekipom Ljubotića. Unatoč većem broju postignutih golova, kako su to mnogi kasnije duhovito zaključili, ljubotićani su, ipak, zasluženo slavili rezultatom 3:2.

Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 2:0 za Ljubotiće, a onda je početkom drugog poluvremena, nakon gužve u šestercu pred našim vratima, nespretnom intervencijom lopta završila u mreži postignutim autogolom. Naši momci su kasnije nešto odlučnije i hrabrije krenuli prema golu ljubotićana i u samo četiri minute prije kraja uspjeli smanjiti rezultat na 3:2. Iz jedne poluprilike mrežu ljubotićana najprije je zatresao Josip Crnjac – Crni, a nepune dvije minute kasnije na pravom mjestu našao se Josip (Ive) Crnjac. Posljednju minutu naši momci su pokušali iznenaditi uvođenjem golman-igrača no iskusni tim Ljubotića ipak se uspješno obranio i na koncu slavio povoljnijim rezultatom.

Naši momci su ipak zaslužili pljesak okupljene publike kao i mnoge pohvale za trud i zalaganje. S obzirom da se radi o mladom timu koji se tek okupio i po prvi puta zajedno nastupio na nekom turniru možemo biti zadovoljni viđenim i optimistični za buduće nastupe. Povoljniji rezultati su svakako pred njima na što ukazuje njihova mladost, talent, disciplina i dobra atmosfera koja vlada među njima, a pod stručnom "palicom" Damira Crnjca-Dame, koji se svesrdno ponudio u pripremi ekipe za naredna natjecanja, sigurni smo u neminovne buduće uspjehe.

Za dobar uspjeh potrebno je, naravno, imati i dobru materijalnu i financijsku podršku. Kao i prethodnih natjecateljskih godina tako i ove godine podrška naših gospodarstvenika nije izostala. S toga se i ovim putem na ukazanoj podršci zahvaljujemo gospodi Ivi Crnjcu i tvrtki Star Sport, Miljenku Mići Crnjcu, Ivi Crnjcu-Didoviću i svim ostalima čija će nam podrška puno značiti za buduće nastupe i uspjehe.

Inače, u sinoć odigranoj utakmici za ekipu MZ Izbično nastupili su: Darko Draškić (golman), Kristijan Hrkać, Josip Soldo, Mario Kokić, Josip (Ive) Crnjac, Josip Crnjac-Crni,  Robert Hrkać, Josip Hrkać, Josip Perko i Damir Crnjac (igrač i vođa tima).